تبلیغات
همه جای ایران سرای من است شهر من گنبد کاووس - ماهواره های قابل دریافت در ایران
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مهدی رایگانی
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه جای ایران سرای من است شهر من گنبد کاووس
ماهواره های قابل دریافت در ایران
در مرحله اول در مورد چند واژه که شاید در بین نوشته ها به اونها برخورد کنید صحبت می کن lو بعد سراغ ماهواره و بررسی تک تک اونها خواهم پرداخت.
پوشش منطقه ای : پوشش منطقه ای ناحیه و منطقه ای است که ماهواره برای پخش برنامه های خود آنجا رو پوشش می دهد و در ناحیه ای غیر از آن نمی توان سیگنالی از ماهواره دریافت کرد - پوشش یک ناحیه جزپی از یک پوشش جهانی است که یک ماهواره می تواند داشته باشد - بطور طبیعی یک ماهواره می تواند یک سوم از دنیا زیر پوشش خود قرار دهد که بخاطر شرایط خاص که یک شرکت علاقمند به پوشش منطقه ای از آن یک سوم جهانی است می تواند پوشش دلخواه خود را برای ماهواره برنامه ریزی کند.
Uplink و Downlink : این دو جزپی از همان پوشش منطقه ای هستند - Uplink یعنی پوشش که یک ماهواره می تواند از آن منطقه برنامه های ماهواره ای را جذب کند و Downlink همان پوشش منتقه ای می باشد که در بالا اشاره شد
* مشخصات دستگاه من :‌ Samsong 9600 Plus - LNB : Strong - دیش 110 سانتیمتر - موقعیت : شرق تهران - محل نصب دیش در بالکن طبقه همکف - با ارتفاع 1.20 از سطح زمین - دارای سیم به طول 12 متر از LNB تا دستگاه .

--------------------------------------------------------------------------------------------
ماهواره Express 6A در 60 درجه شرقی

این ماهواره در تاریخ 12/03/2000 توسط موشک Proton در مدار قرار گرفت که آن شرکت RSCC = Russian Satellite Communications Company به فضا پرتاب کرده

دارای دو باند C و Ku برای پخش برنامه می باشد در این ماهواره کلا 22 کانال ماهواره ای روسیه برنامه پخش می کنند که از کانالهای خاص این ماهواره کانالهای REN TV هستد که در باند C آن قرار دارند - در تهران می توان با کمی حوصله این ماهواره رو گرفت ولی ارزش آنچنانی برای گذاشتن دیش مجزا ندارد

برای گرفتن این ماهواره سیم LNB باید در ساعت 12 قرار بگیرد

فرکانسهای این ماهواره
Express 6A at 80.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. :11575 - POL : Ver - SR : 26468
--------------------------------------------------------------------------------------------
ماهواره LMI 1 در 75 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 26 / 09 /1999 توسط موشک Proton در مدار قرار گرفت - دارای پوشش خاصی است که مناطق وسیعی رو در بر می گیرد - دارای دو باند C و Ku می باشد - این ماهواره ساخت شرکت Lockheed Martin Corporation می باشدو عمر آن 15 سال تخمین زده شده است .دارای دو ایستگاه کنترل زمینی در روسیه و بلغارستان می باشد .در چند سال پیش کانالهای اسراییل رو می شد در آنالوگ این ماهواره با کیفیت بسیار بالا دریافت کرد ولی از سال پیش این کانالها از این ماهواره حذف شدند

اولین کانالهای دیجیتال این ماهواره مربوط به شرکت ABS-CBN بود که چند کانال به زبان تایلندی پخش می کرد و کانال Cinema One Global در طی 6 ماهی که بصورت آزاد برنامه پخش می کرد فیلمهایی با زبان اصلی و زیر نویس تایلندی نشون می داد در طی چند وقت گذشته چند کانال خوب روی این ماهواره اومدند مثل TV 1000 East و DTV ها و کانال Viasat History - هر چند که الان فقط کانالهای DTV باز هستند - جدیدا دو کانال Style و Mir روسیه هم به جمع کانالهای اون اضافه شد با این حال بخاطر کم بودن کانالهای این ماهواره جذابیتی برای گذاشتن دیش به این ماهواره وجود ندارد

از همه فرکانسهای اون برای دریافت این ماهواه می تونسی استفاده کنید فقط به یاد داشته باشید که سیم LNB باید روی ساعت 12 قرار گیرد

فرکانسهای این ماهواره
LMI 1 at 75.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 12518 - POL : Ver - SR : 22000
---------------------------------------------
ماهواره Panamsat 4 در 72 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 03/08/1995 توسط موشک Ariane V76 به فضا پرتاب شد- اپراتور این ماهوراه شرکت Panamsat می باشد که علاقه زیادی به خرید محل های ماهواره ای در فضا دارد که در حال حاضر بعد از Eutelsat دومین شرکت از لحاظ دارا بودن مدار در فضا می باشد با 53 مدار در دنیا - در خرید مدارهای ماهواره ای رقابت زیادی به Intelsat دارد. عمر مفید ماهواره Panamsat 4 حدودا 15 سال پیش بینی شده است.

این ماهواره زمانی در کنار ماهواره Panamsat 10 در 68.5 درجه قرار داشت ولی بعد از خرید مدار 72 درجه توسط شرکتPanamsat به این درجه نقل مکان کرد - کاربرانی که زمانی کانال مجاهدین رو در ماهواره آنالوگ می گرفتند دیششان به اطرف این ماهواره تنظیم بود - خوب کیفیت پوشش Middle East اون هم خوب بود - در اون زمانی بخاطر پایین بودن سیستمهای این ماهواره کانال مجاهدین براحتی هک می شد.در حال حاضر کانالی روی پوشش Middle East اون قرار نداره و کانالهای اون هم چندان به درد بخور نیستند - هیچ ارزشی برای وقت گذاشتن ندارد مگر برای کسانی مثل بنده که بیماری گرفتن ماهواره های محتلف رو دارند.

فرکانسهای این ماهواره
PAS 4 at 72.0?E

قویترین فرکانس :
فرکانس قوی قابل دریافت ندارد
---------------------------------------------
ماهواره Eutelsat W5 در 70.5 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 20/11/2002 توسط موشک Delta 4 در مدار قرار گرفت - اپراتور آن شرکت Eutelsat می باشد و خود شرکت از این ماهواره به نام پل آسیا به اروپا نام برده هرچند که فعلا بعد از گذشت حدود 2 سال کانال زیادی تو این ماهواره نداریم - البته تا ماهواره های Panamsat در 68.5 درجه هستند فکر نکنم این ماهواره بتواند جذب کانال چندان بالایی داشته باشد.

در حال حاضر چند کانال روی این ماهواره قرار دارند که فقط دو کانال آن که روی پوشش منطقه ای Middle East قرار دارند را می توان در ایران دریافت کرد. این دو کانال دارای سیگنال بالایی هستند و بدون دردسر می توان اونها رو گرفت

امیدوارم که بزودی کانالهای زیادی به این ماهواره بیایند .

فرکانسهای این ماهواره

Eutelsat W5 at 70.5?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 11221 - POL : Hor - SR : 20255
---------------------------------------------
ماهواره Intelsat 902 در 62 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 30/08/2001 توسط موشک Ariane 4 - V143 در مدار جایگزین ماهواره Intelsat 602 شد . این ماهواره دارای دو باند C و Ku می باشد که یکی از پوششهای Ku آن در اجاره ایران می باشد .

پوشش Middle East آن کلاْ ایران و حواشی ایران ( شهرهای مرزی کشورهای خارجی ایران )‌را در بر گرفته است از سال پیش بتدریج کانالهای استانی ایران هم در این ماهواره قرار گرفته اند که از جمله آن کانالهای استانهای آذربایجان غربی - خوزستان - مازندارن- خراسان - اصفهان - یزد - کرمان و فارس را می توان نام برد .

روی باند Ku و پوشش Europe آن نیز سه کانال خارجی که به زبانهای یونانی - رومانیایی و ... برنامه پخش می کنند وجود دارد - در ضمن چند وقتی که کانال NBA TV نیز در پوشش Middle East بصورت کد شده برنامه پخش می کند - سیستم کد هم Videoguard می باشد. - در باند C هم چند کانال به درد نخور وجود دارند . به هر حال برای کسانی دوست دارند کانالهای جمهوری اسلامی را ببینند ماهواره خوبی است.

فرکانسهای این ماهواره
Intelsat 902 at 62.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 10973 - POL : Ver - SR : 27500
---------------------------------------------
ماهواره Intelsat 904 در 60 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 23/02/2002 توسط موشک Ariane 4 - V148 در مدار به جای ماهواره Intelsat 604 قرار گرفت . در حال حاضر روی باند C آن پکیج Zee با سیستم کد Conax برنامه پخش می کنند و در باند Ku می توان چند کانال روسی و قزاقستان دید که ارزش چندانی برای نگاه کردن ندارند. البته پکیج Katelco که روی قزاقستان برنامه پخش می کند کانالهایی در حد خودشان دارند ولی این پکیج بصورت سیستم محلی Digicipher 2 برنامه پخش می کند .

در کل ارزش نگاه کردن ندارد مگر انیکه خیلی بیکار باشید و کانالهای اینجا رو نگاه کنید.

فرکانسهای این ماهواره
Intelsat 904 at 60.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 11519 - POL : Ver - SR : 12000
---------------------------------------------
ماهواره NSS 703 در 57 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 06/10/1994 توسط موشک Atlas به فضا پرتاب شد و در این مدار قرار گر فت دارای دو باند C و Ku می باشد که در باند C آن چند کانال آسیای شرقی و پکیج VoA قرار دارند - در باند Ku هم تنها کانال قابل دریافت در ایران کانال Telekanal Rossiya Altay روسیه می باشد که روی پوشش Kazakhstan قرار دارد.

پکیج STAR TV هند هم که روی پوشش Europe برنامه پخش می کند قابل دریافت نیست .

فرکانسهای این ماهواره
NSS 703 at 57.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 10995 - POL : Hor - SR : 4120
---------------------------------------------
ماهواره Bonum 1 در 56 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 22/11/1998 توسط موشک Delta 283 در مدار قرار گرفت - نام این ماهواره در ابتدا Most 1 بود که در سال پیش به Bonum 1 تغییر نام داد - اوایل کانالهای زیادی داشت که از جمله آنها می شه به پکیج NTV روسیه روی این ماهواره اشاره کرد ولی بتدریج از تعداد کانالهاش کم شد.

در حال حاضر نیز دو کانال TNT و دو کانال NTV روسیه و دو کانال ترکمن روی این ماهواره برنامه پخش می کند . پوشش این ماهواره بصورت East Russia ( شرق روسیه ) نام برده شده ولی در تهران براحتی قابل دریافت است .

فرکانسهای این ماهواره
Bonum 1 at 56.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 12226 - POL : Left - SR : 27500
---------------------------------------------
ماهواره Intelsat 702 در 55 درجه شرقی‌:

این ماهواره در تاریخ 13/06/1994 توسط موشک Ariane V64 به فضا پرتاب شد - در حال حاضر در مدار 55 درجه قرار داشته و فقط یک کانال یونانی دارد - در تهران قابل دریافت است .

فرکانسهای این ماهواره
Intelsat 702 at 54.8?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 11126 - POL : Ver - SR : 3125
---------------------------------------------
ماهواره Express AM 22 در 53 درجه شرقی :


این ماهواره متعلق به شرکت RSCC = Russian Satellite Communications Company می باشد این ماهواره در حال حاضر در 53 درجه شرقی فعالیت می کند
کانالهای STS که دو تای آنها تو این ماهواره هستند از بهترین کانالهای روس هستند اگه بخواهیم رتبه بندی کنیم بعد از کانالهای NTV ( روی ماهواره Bonum 1 ) و TNT ( روی ماهواره Bonum 1 ) و DTV ( روی ماهواره LMI 1 ) سومین کانال خوب روسیه است که فیلم های خوبی پخش میکنه.
کانالهای Telekanal Domashniy که جدیدا به این ماهواره اومدند هم فیلم پخش می کنند ولی موقعیتی پیش نیومده ببینم کیفیت فیلمها چطوره . بقیه کانالها هم که تو این پکیج هستند کانالهای روسیه هستند

قویترین فرکانس :
Freq. : 11044 - POL : Ver - SR : 29800
---------------------------------------------
ماهواره T? 1C و Eurasiasat 1 در 42 درجه شرقی :

ماهواره T? 1C در تاریخ 09/07/1996 توسط موشک Ariane V89 به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت . ماهواره Eurasiasat 1 هم در تاریخ 10/01/2001 توط موشک Ariane 4 در مدار 42 درجه در کنار ماهواره T? 1C قرار گرفت .

در حال حاضر نزدیک به 100 کانال از این دو ماهواره برنامه پخش می کنند که باعث شده بعنوان یک ماهواره پربیننده در ایران مطرح بشه البته نزدیکی فرهنگ و زبان ترکی که می تواند با حدود 40 درصد ایرانیان ارتباط برقرار کند از دیگر عوامل محبوبیت این ماهواره است . کانالهای خوبی در این ماهواره برنامه پخش می کنند .

کانالهای TRT کانالهای دولتی ترکیه هستند که متشکل از چهار کانال داخلی و دو کانال ماهواره ای می باشد . TRT 1 کانال خانوادگی - TRT 2 کانال خبر رسانی - TRT3 کانال ورزشی و TRT 4 کانال هنر می باشد .TRT International هم برنامه هایی برای تمام ترکهای روی زمین برنامه پخش می کند - کانال TRT T?1607;م با سرمایه مشترک 16 کشور ترک زبان ( اعضا اتحادیه کشورهای ترک زبان ) در ترکیه راه اندازی شده و تمام این 16 کشور را به نوعی زییر پوشش داده .

کانال BRT 1 برای حزب جمهوری خواه ترکیه هست .

Show TV از کانالهای مشهور و سومین کانال خصوص ترکیه می باشد که در حال حاضر می توان پکیج Cine + Digital را که مربوط به این شرکت هست روی این ماهواره دید.

Kanal 7 International هم با سرمایه دو حزب اسلام گرا در ترکیه راه اندازی شد ولی اخیرا با کنار کشیدن یکی از آن احزاب تند رو ایجاد یک کانال شخصی (‌ TV5 ) برنامه های Kanal 7 کمی بهتر شده.

کانال D و پکیج DYH مربوط به گروه Dogon در ترکیه می باشد که متشکل از 5 سرمایه دار بزرگ ترکیه هستند ( نام کانال D هم از نام گروه گرفته شده است ) این گروه در حال حاضر علاوه بر این کانال امتیاز کانالهای CNN T?Dream - Kanal D Fun - BJK TV - FBTV را دارا هستند - همچنین روزنامه های Melliyat , Hurriat و Radikal نیز از روزنامه های این گروه در ترکیه است - نکته جالب توجه اینکه این گروه اصلا با مساپل سیاسی کاری ندارند.

atv نیز دومین کانال خصوص ترکیه بعد از کانال D می باشد این کانال مخفف کلمه Ates TV ( آتش تی وی ) می باشد ( Atesh TV = فونت ترکی نداشتم ) می باشد - مسولین این کانال علاوه بر کانال atv امتیاز دو کانال دیگه به اسم Yeni TV و M Tv رو دارند .

کانال TGRT حزب اعتلافی اربکان و چیلر راه اندازی کردند - کانالی که اوایل روی ماهواره W1 برنامه پخش می کردند و زمانی که امتیاز کانال به شخص دیگری واگذار گردید این کانال از اون شرایط ویژه خودش خارج شد.

Samanyolu TV T? هم از کانالهای قدیمی و کمی اسلامی ترکیه هست

Star TV هم کانال خوبی بود ولی خوب بخاطر وارد شدن به مساپل سیاسی اون کیفیت برنامه ای خودشو از دست در حال حاضر پکیج DigiFunClub مربوط به این شرکت می باشد

از کانالهای خوب این ماهواره می توان ANS TV آذربایجان - TV 8 و Tatlises TV و CNBC-E ترکیه - Imedi TV و Rustavi 2 گرجستان رو نام برد

در آخر یادی هم از کانال فوق العاده HBB ترکیه می کنم که در تاریخ کانالهای ترکیه یک استثنا بود و رفت و هرگز نیومد - کانال 6 هم از کانالهای خوب ترکیه بود که دیگه مثل قدیما نشد .

فرکانسهای این ماهواره
T? 1C at 42.0?E
Eurasiasat 1 at 42.0?E

قویترین فرکانس :
Freq. : 11804 - POL : Ver - SR : 24444

ماهواره Express A1R و Express AM 1 در 40 درجه شرقی :

ماهواره Express A1R در تاریخ 10/06/2002 توسط موشک Proton در مدار 40 درجه شرقی قرار گرفت. دارای دو باند C , Ku می باشد که فعلا در باند C آن چند کانال روسی و در باند Ku آن دو کانال Space Tv آذربایجان که زمانی روی ماهواره Turksat 1C بود برنامه پخش می کند - در این جا هم یادآور می شم که کانال Space دومین کانال خصوصی آذربایجان است*. جدیدا هم کانال MKTV به روی این ماهواره آمده.
چندی پیش هم ماهواره جدید Express AM 1 کنار این ماهواره قرار گرفت و روی باند C آن چند کانال روسی هستند.

* توضیحی در مورد کانالهای آذربایجان :‌ این کشور دارای 2 کانال دولتی است که AZtTV 1 روی ماهوراره Turksat 1C و Sesat برنامه پخش می کند . AZTV 2 هم روی ماهواره نیست . کانال Lider TV که هم اکنون روی HotBird و از زمان تاسیس روی Sesat برنامه پخش می کرد اولین کانال خصوصی و Space هم دومین کانال خصوصی و ANS هم سومین کانال خصوصی آذربایجان است - این کانال هم متعلق به گروه سرمایه داری آذربایجان است . چهارمین کانال خصوصی آذربایجان هم که دو سال است فعالیت خودشو شروع کرده به اسم ATV است . این رو هم یادآور بشم که کانالهای D , STV, TRT ترکیه هم برای آذربایجان در داخل اون کشور برنامه هاشون رو رله می کنند.

کانالهای این ماهواره ها
Express A1R at 40.0°E
Express AM 1 at 40.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Hellas Sat 2 در 39 درجه شرقی :

این ماهواره متغلق به کشور یونان است - این ماهواه در تاریخ 11/05/2003 توسط موشک Atlas5-AV-002 در مدار 39 درجه شرقی قرار گرفت در حال حاضر دو پکیج کشور بلغارستان و یک پکیج کشور یونان و چند کانال مربوط به یونان و اسلواکی و عربی روی این ماهواه برنامه پخش می کنند - در ایران ( تهران )‌فقط می توان پوشش S2 این ماهواه رو گرفت که در حال حاضر فقط یک کانال Al-Islah TV رو می شه گرفت - این ماهواره براحتی قابل رصد است.

کانالهای این ماهواره
Hellas Sat 2 at 39.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Eutelsat Sesat در 36 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 17/04/2000 توسط ماهواره Proton در مدار قرار گرفت - اولین کانال این ماهواره کانال عراق بود که اون موقع آنالوگ برنامه پخش می کرد و از طریق اون من این ماهواره رو گرفتم - چون فرکانسش با TRT1 ترکیه یکی بود و اتفاقی توسط بنده رصد شد - چند کانال مختلف روی این ماهواره برنامه پخش می کنند که می شه به سختی اونها رو گرفت . از 11 کانال این ماهواره 7 کانالشو من تونستم بگیرم. این ماهواره در کنار ماهواره W4 که اکثرا کانالهای روسی و پکیج NTV روسیه می باشد قرار دارد.

کانالهای این ماهواره
Eutelsat Sesat at 36.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Arabsat 2B در 30.5 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 13/11/1996 توسط موشک Ariane V92 در مدار 30.5 درجه قرار گرفت و دارای دو باند C , Ku است - کانالهای باند Ku را به راحتی می شه گرفت.

کانالهای این ماهواراه
Arabsat 2B at 30.5°E
---------------------------------------------
ماهواره Astra 2B در 28.2 درجه شرقی :

این ماهواره که از سری ماهواره های Astra ( شرکت Astra با سرمایه مشترک آلمان و فرانسه تاسیس شده ) است که در تاریخ 14/09/2000 توسط موشک Ariane V130 در مدار قرار گرفت. در ایران ( تهران ) پوشش 2B North این ماهواره قابل دریافت است . مساله ای که با مطر شدن اون دقیقا یک سال پیش بود که همه رو متعجب کرده بود . ولی خوب الان هم می شه این ماهواره رو براحتی دریافت کرد - بهتره که برای گرفتن این ماهواره از فرکانس 12090 اون استفاده بشه تا با Arabsat تداخل نکنه - حدود 80 کانال تنظیم می شه که 70 تای آنها کارتی است و بقیه هم کانالهای Shop هستد - تنها کانال به درد بخور این ماهواره Reality TV است.

کانالهای این ماهواره
Astra 2B at 28.2°E
---------------------------------------------
ماهواره Arabsat 3A و Arabsat 2D در 26 درجه شرقی :

ماهواره Arabsat 2D در تاریخ 9/10/1998 توسط موشک Atlas AC-135 و ماهواره Arabsat 3A در تاریخ 26/02/1999 توسط موشک Ariane V116 در مدار قرار گرفتند- خوب تمام کانالهای عربی خاور میانه رو می شه روی این ماهواره رصد کرد - بهترین کانال این ماهواره همون کانالهای MBC هستند - این ماهواره ارزش گذاشتن یه دیش مستقل رو داره . البته نباید از کانال Aljazeera Sports و نیز کانالهای موزیک این ماهواره هم براحتی گذشت.

کانالهای این ماهواره
Arabsat 3A at 26.0°E
Arabsat 2D at 26.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Eutelsat W6 در 21.6 درجه شرقی :

این ماهواره همون W3 سابق هست که در تاریخ 12/04/1999 توسط موشک Atlas AC-154 در مدار قرار گرفت - در حال حاضر سه کانال رو می شه رو این ماهواره تنظیم کرد و بهترین فرکانس هم 12520 هست که کانال HD Forum tests با سیمبل بالا قرار دارد

فرکانسهای این ماهواره
Eutelsat W6 at 21.6°E
---------------------------------------------
ماهواره Eutelsat W2 در 16 درجه شرقی :

در تاریخ 5/10/1998 توسط ماهواره Ariane V111 در مدار قرار گرفت . برای تنظیم این ماهواره بهترین فرکانس مربوط به پکیج British Telecom یعنی 11304 هست - من این ماهواره رو از زمانی که دو کنال خیلی خوب TMC ایتالیا روی این ماهواره قرار داشت گرفتم - کانالهای خوبی بودند که یکی فیلم و یکی هم لیگ ایتالیا رو پخش می کرد . همون زمان حدود 4 روز هم کانال آپادانا برنامه پخش کرد که خیلی سخت می شد گرفتش . الان هم می شه براحتی کانالهای آلبانی و پکیج های AlbaniaSat و ITV Partner و DigitAlb رو روی این ماهواره گرفت - اگه دقیق تنشیم کنید چند تا کانال اضافی از جمله RTM و Alsat TV و RTK 1 Sat و ... رو گرفت

کانالهای این ماهواره
Eutelsat W2 at 16.0°E
---------------------------------------------
ماهواره های Hot Bird در 13 درجه شرقی :

ماهواره HB 2 در تاریخ 21/11/1996 توسط موشک Atlas - ماهواره HB 3 در تاریخ 02/09/1997 توسط موشک Ariane V99 - ماهواره HB 4 در تاریخ 27/2/02/1998 توسط موشک Ariane V96 و ماهواره HB 6 در تاریخ 21/08/2002 توسط موشک Atlas5-AV-005 در مدار قرار گرفتند - این ماهواره نیازی ه توضیح اضافی نداره - همون Hot Bird خودمون دیگه

فرکانسهای این ماهواره
Hot Bird 2 at 13.0°E
Hot Bird 3 at 13.0°E
Hot Bird 4 at 13.0°E
Hot Bird 6 at 13.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Eutelsat W1 در 10 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 08/09/2000 توسط موشک Ariane V32 در مدار قرار گرفت . این ماهواره قبلا یعنی زمانی که هنوز رسیورهای دیجیتال مد نشده بود به ماهواره دوم ترکیه مشهور بود - اون موقع کانالهای TGRT,NTV,Star Tv ترکیه روی این ماهواره برنامه پخش می کردند و در کنار اینها دو کانال یونان و یکی دو کانال دیگه هم برنامه پخش می کرد - روی این ماهواره اون موقع Star بهترین کانال ترکیه بود و کنال فوق العاده ET1 یونان و کانالهای ET2 , ET3 هم برنامه پخش می کردند . اواخر هم یعنی قبل از پرتاب ماهواره Eurasiasat 1 کانال Kral Tv ترکیه که متعلق به همون کانال Star هست اینجا برنامه پخش می کرد. الان هم حدود 19 کانال از کشورهای مختلف روی این ماهواره برنامه پخش می کنند که البته 9 تای کارتی هستند. به هر حال تنها مزیت این ماهواره کانالهای Feed این ماهواره هستند.

کانالهای این ماهواره
Eutelsat W1 at 10.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Eutelsat W3A در 7 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 15/03/2004 توسط موشک Proton جایگزین ماهواره W3 شد . هم اکنون بهترین مزیت این ماهواره کانالهای DigiTurk هستند که اگه هک بشه فکر کنم بهتر از Turksat باشه

کانالهای این ماهواره
Eutelsat W3A at 7.0°E
---------------------------------------------
ماهواره Sirius 2 در 5 درجه شرقی :

این ماهواره در تاریخ 12/11/1997 توسط موشک Ariane V102 در مدار قرار گرفت - کانالهای پوشش Europe BSS این ماهواره در تهران قابل دریفات هست زمانی کانال نیمروز و کانال مجاهدین روی این ماهواره بودند که اولین بار من این ماهواره رو گرفتم - بهترین فرکانسی که برای تنظیم این ماهواره می تونید استفاده کنید فرکانس 11766 مربوط به پکیج NSAB Ukraine می باشد

فرکانس های این ماهواره
Sirius 2 at 4.8°E

ماهواره Amos 1 و Amos 2 در 4 درجه غربی :

ماهواره Amos 1 در تاریخ 15/ 06/1996 توسط موشک Ariane V86 در مدار قرار گرفت - ماهواره Amos 2 هم در تاریخ 27/12/2003 توسط موشک Soyuz - ST12 در کنار Amos 1 قرار گرفت - این دو ماهواره به سفارش کشور اسراییل در این مدار قرار گرفتند از حدود سال 2001 پکیج Yes در این ماهواره قرار گرفت و در حال نیز گلچینی از بهترین کانالهای دنیا در این ماهواره هستند - ویژگی خاص این پکیج چند زبانه بودن کانالهای اون هست . این پوشش که شامل Middle East است در ایران هم قابل دریافت می باشد
در پوششی دیگر که Europe نام دارد هم تعدادی کانال لهستان و رومانی و .... قرار دارند که در ایران نمی شه گرفتشون.
پوشش Middle East این ماهواره در تهران قابل دریافت هست و شما می تونید از قویترین فرکانس این ماهواره که 10806 هست استفاده کنید

فرکانسهای این ماهواره ها
Amos 1/2 at 4.0°W
---------------------------------------------
ماهواره Atlantic Bird 3 در 5 درجه غربی :

این ماهواره در تاریخ 06/07/2002 توسط موشک Ariane 5 - V153 در مدار قرار گرفت . دارای دو باند C , Ku می باشد - باند Ku این ماهواره دارای دو پوشش super و wide می باشد که wide شامل ایران هم می باشد - زمانی 5 کانال ایرانی روی این ماهواره برنامه پخش می کردند. در حال حاضر کانال به درد بخوری ندارد

فرکانسهای این ماهواره
Atlantic Bird 3 at 5.0°W
---------------------------------------------
ماهواره Nilesat در 7 درجه غربی :

ماهواره Nilesat 101 در تاریخ 28/04/1998 توسط موشک Ariane V108 و ماهواره Nilesat 102 در تاریخ 17/08/200 توسط موشک Ariane V131 در این مدار قرار گرفتند. این ماهواره ها متعلق به کشور مصر می باشند که پوشش حوبی نیز برای ایران دارند- کانالهای خوب عربی هم روی این ماهواره قرار دارند و به حرات می شه به عنوان بهترین ماهواره عرب نام برد . پکیج شو تایم هم دارای محبوبیت خاصی است به خصوص این اواخر

این ماهواره ها براحتی در ایران قابل دریافت هستند

فرکانس های این ماهواره
Nilesat 101/102
---------------------------------------------
ماهواره Atlantic Bird 2 در 8 درجه غربی :

این ماهواره در تاریخ 25/09/2001 توسط موشک Ariane 4 - V144 در مدار قرار گرفت - زمانی یه دو سه روزی چند کانال ایرانی روی این ماهواره برنامه پخش می کردند - چون این ماهواره در ایران قابل دریافت هست معرفی کردم

فرکانسهای این ماهواره
Atlantic Bird 2 at 8.0°W
---------------------------------------------
ماهواره Telstar 12در 15 درجه غربی :

این ماهواره در تاریخ 09/10/1999 توسط موشک Ariane V122 در مدار قرار گرفت - این ماهواره توسط کانالهای ایرانی خارجی به ایرانیان شناسونده شد و در حال حاضر هم 13 کانال فارسی روی این ماهواره برنامه پخش می کنند - دارای پوشش قوی روی ایران هست و به همین خاطر گرفتن این ماهواره با توجه به مداری که قرار گرفته راحت هست

فرکانسهای این ماهواره
Telstar 12 at 15.0°W
---------------------------------------------

نوع مطلب : ماهواره، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 3 دی 1391 :: نویسنده : مهدی رایگانی
نظرات ()
سه شنبه 8 مرداد 1398 11:43 بعد از ظهر

You stated this perfectly!
canadian discount pharmacies in ocala fl Northwest Pharmacy northwest pharmacies online Canadian Pharmacy USA northwest pharmacies most reliable canadian online pharmacies drugs for sale usa canadian drugstore canada online pharmacies for men pharmacy near me
شنبه 1 تیر 1398 08:45 قبل از ظهر

Excellent knowledge. Many thanks!
cialis qualitat cialis coupon cialis sale online cialis kamagra levitra cialis coupons printable cialis vs viagra cialis cipla best buy only now cialis 20 mg free generic cialis cialis generique 5 mg
جمعه 31 خرداد 1398 04:27 بعد از ظهر

Excellent knowledge. Appreciate it.
cialis generic buy online cialis 5mg cialis reviews generic cialis with dapoxetine cialis uk next day cialis 20 mg cut in half buy original cialis when will generic cialis be available precios de cialis generico cialis with 2 days delivery
جمعه 31 خرداد 1398 12:58 قبل از ظهر

Thanks. Loads of material.

generic cialis pro cialis rezeptfrei sterreich we choice free trial of cialis cialis generico postepay generic cialis tadalafil cialis 100 mg 30 tablet generic cialis 20mg uk cialis 100mg suppliers cialis uk next day chinese cialis 50 mg
پنجشنبه 30 خرداد 1398 05:11 قبل از ظهر

Wonderful content. Kudos.
cialis generico milano viagra vs cialis vs levitra cialis dose 30mg cialis alternative acheter du cialis a geneve cialis en mexico precio cialis dosage recommendations cialis side effects dangers buy brand cialis cheap opinioni cialis generico
چهارشنبه 29 خرداد 1398 01:49 بعد از ظهر

You said it adequately.!
cialis patent expiration buying cialis overnight chinese cialis 50 mg cialis generico lilly cheap cialis generic cialis in vietnam price cialis per pill prices on cialis 10 mg cialis great britain try it no rx cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 11:25 بعد از ظهر

Nicely put, With thanks.
wow cialis tadalafil 100mg free generic cialis sialis cialis pas cher paris generic cialis pill online prix cialis once a da cialis cipla best buy generic low dose cialis tadalafil cialis price in bangalore
دوشنبه 27 خرداد 1398 08:13 قبل از ظهر

Thank you, I appreciate this.
trusted tabled cialis softabs miglior cialis generico buying cialis on internet cialis 20 mg we use it cialis online store fast cialis online tesco price cialis cialis generic cialis italia gratis free generic cialis
یکشنبه 26 خرداد 1398 04:15 قبل از ظهر

Terrific information. With thanks.
side effects for cialis cialis name brand cheap buy cialis sample pack try it no rx cialis acheter du cialis a geneve cialis kaufen we like it cialis soft gel generic cialis at the pharmacy estudios de cialis genricos brand cialis nl
شنبه 25 خرداد 1398 12:12 قبل از ظهر

Appreciate it, Quite a lot of knowledge.

cialis kamagra levitra cialis therapie 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis 20 mg effectiveness prix de cialis cialis para que sirve cialis online wow cialis tadalafil 100mg cialis daily new zealand cialis sale online
پنجشنبه 23 خرداد 1398 07:27 بعد از ظهر

Many thanks. Plenty of write ups!

cialis super acti cialis 5 mg funziona cialis 5mg billiger tadalafil 5mg enter site very cheap cialis how does cialis work prezzo di cialis in bulgaria buy brand cialis cheap cialis coupons cialis generika
پنجشنبه 23 خرداد 1398 06:17 قبل از ظهر

Nicely put. Thank you!
cialis online holland low dose cialis blood pressure cialis generique 5 mg when can i take another cialis cialis daily dose generic order cialis from india venta de cialis canada cialis preise schweiz cialis 10mg prix pharmaci cost of cialis per pill
دوشنبه 20 خرداد 1398 10:17 قبل از ظهر

Regards. A good amount of posts!

cialis daily cialis coupon click here cialis daily uk cialis ahumada best generic drugs cialis cialis 5 mg funziona viagra or cialis cialis herbs canada discount drugs cialis cialis canada on line
جمعه 17 خرداد 1398 11:08 بعد از ظهر

Nicely put. Regards!
cialis pas cher paris cialis great britain cialis 20mg prix en pharmacie we like it cialis soft gel generic cialis pro cialis 5mg billiger cialis generisches kanada cialis prices american pharmacy cialis cialis 5mg
پنجشنبه 15 آذر 1397 07:36 قبل از ظهر

Truly a good deal of beneficial knowledge.
cialis purchasing 40 mg cialis what if i take prix de cialis we recommend cheapest cialis low cost cialis 20mg cialis herbs generic cialis pro generic cialis review uk when will generic cialis be available bulk cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 01:10 قبل از ظهر

You said it adequately..
buy cialis uk no prescription buy cheap cialis in uk usa cialis online cialis 5 mg buy cialis 5 effetti collaterali viagra vs cialis we use it cialis online store i recommend cialis generico cialis prezzo in linea basso enter site 20 mg cialis cost
سه شنبه 13 آذر 1397 02:46 قبل از ظهر

Truly a good deal of valuable information.
cialis for sale south africa cialis 5 mg schweiz cuanto cuesta cialis yaho can i take cialis and ecstasy cialis generic tadalafil buy cialis preise schweiz cialis pills price each generic cialis at the pharmacy cialis canada on line cialis for bph
یکشنبه 11 آذر 1397 01:39 بعد از ظهر

You made your point.
cialis generico online cialis generic availability how to purchase cialis on line cialis 20mg generic for cialis buy cialis online cialis generika in deutschland kaufen cipla cialis online only now cialis for sale in us cialis sicuro in linea
پنجشنبه 8 آذر 1397 03:22 بعد از ظهر

Cheers, Loads of stuff.

cialis per paypa online prescriptions cialis cialis 20mg preis cf cialis generico in farmacia cialis patentablauf in deutschland cialis for bph estudios de cialis genricos price cialis best bulk cialis where cheapest cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 03:16 قبل از ظهر

Excellent write ups. Kudos!
generico cialis mexico acheter cialis kamagra cialis generic acheter cialis kamagra we choice cialis pfizer india non 5 mg cialis generici cialis kaufen bankberweisung miglior cialis generico cialis with 2 days delivery cialis purchasing
چهارشنبه 7 آذر 1397 02:44 بعد از ظهر

Cheers! Quite a lot of tips!

cialis 5mg opinioni cialis generico cialis dosage recommendations callus cialis 5mg prix cialis uk cialis canadian drugs generic cialis comprar cialis 10 espa241a free generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 02:45 قبل از ظهر

Appreciate it, A good amount of postings!

cialis 200 dollar savings card only here cialis pills prices on cialis 10 mg weblink price cialis i recommend cialis generico miglior cialis generico cialis 20 mg effectiveness cialis coupons printable cialis reviews cialis official site
پنجشنبه 19 مهر 1397 04:30 بعد از ظهر

Terrific forum posts. Kudos!
levitra 10 mg prezzo vardenafil 20mg buy levitra online buy levitra online levitra online buy levitra levitra cheap 20mg levitra buy levitra online buy levitra online
سه شنبه 10 مهر 1397 09:17 قبل از ظهر

Fantastic posts, Appreciate it.
price cialis best cialis 5 mg effetti collateral cialis 20 mg buy online cialis 5mg 5 mg cialis coupon printable cialis official site cialis pills we choice free trial of cialis cialis for bph cialis wir preise
یکشنبه 8 مهر 1397 05:38 قبل از ظهر

Amazing info. Thanks!
cialis sicuro in linea cialis 20 mg best price ou trouver cialis sur le net cialis canadian drugs overnight cialis tadalafil cialis en mexico precio viagra or cialis cialis sans ordonnance dosagem ideal cialis cialis generico en mexico
شنبه 7 مهر 1397 04:09 قبل از ظهر

This is nicely expressed! !
canadian drugs generic cialis warnings for cialis generic cialis levitra cialis daily dose generic if a woman takes a mans cialis cialis wir preise best generic drugs cialis generic cialis 20mg uk wow cialis tadalafil 100mg cialis generico
شنبه 31 شهریور 1397 07:22 بعد از ظهر

Wonderful tips. Thank you!
canadian online pharmacy most reliable canadian online pharmacies north west pharmacy canada buy viagra 25mg prescriptions from canada without drugstore online candida viagra canada viagra buy viagrow drugs for sale online
چهارشنبه 28 شهریور 1397 08:45 بعد از ظهر

Thanks, Quite a lot of content.

generic for cialis cialis 5mg cialis side effects only now cialis for sale in us tadalafil generic tadalafil tablets il cialis quanto costa try it no rx cialis buy cialis uk no prescription female cialis no prescription
سه شنبه 13 شهریور 1397 10:29 بعد از ظهر

Cheers, Plenty of data!

canada medication canadian pharmaceuticals online pharmacy canada plus drugstore online shopping canada medication cost prescriptions from canada without canada drugs online most reliable canadian pharmacies canada pharmacies online pharmacies in usa
دوشنبه 12 شهریور 1397 09:49 بعد از ظهر

Really all kinds of fantastic data.
calis safe site to buy cialis online cialis usa cost cialis prezzo di mercato cialis daily new zealand only now cialis 20 mg wow look it cialis mexico buy cialis uk no prescription side effects of cialis cialis professional from usa
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30