تبلیغات
همه جای ایران سرای من است شهر من گنبد کاووس - مطالب مرداد 1390
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مهدی رایگانی
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه جای ایران سرای من است شهر من گنبد کاووس
رضایت جنسی از ابتدای آمیزش جنسی شروع شده و در انتهای آمیزش جنسی به اوج خود می رسد، در این هنگام انسان اصطلاحا ارضاء می شود.

با وجود اینکه ارضاء جنسی در اوج لذت جنسی صورت می پذیرد اما متاسفانه اکثر افراد در سکس با شریک جنسی خود نمی توانند این اوج را به حد کفایت برسانند به بیان دیگر به طور ناقص ارضاء می شوند.

چطور می توان به ارضاء کامل دست یافت؟
برای بالابردن نقطه ی اوج لذت جنسی و نزدیک کردن آن به نقطه ی ارضاء کامل کارهایی از قبیل رعایت قواعد سکسولوژی، انجام سکس در زمان مناسب، مصرف مواد نیروزای جنسی و … لازم است اما کافی نیست.

هیچ زن و مردی به ارضاء کامل دست نمی یابند مگر آنکه قبل از ایجاد پیوند های جسمانی(سکس) جهت عمیق تر نمودن پیوندهای عاطفی(عشق) بین یکدیگر تلاش کرده باشند.

http://rabeteh.files.wordpress.com/2008/12/tasir-e-eshgh-bar-sex1.gif?w=338&h=254

به بیان ساده تر دستیابی به ارضاء کامل تنها برای شرکای جنسی ای دست یافتنی است که عاشق یکدیگر باشند .

نوع مطلب : رابطه جنسی متعادل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 13 مرداد 1390 :: نویسنده : مهدی رایگانی
نظرات ()

 

جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر ( People's Democratic Republic of Algeria ) کشوری است واقع در شمال آفریقا ، شرق مراکش و صحرای غربی ، شمال مالی ، موریتانی و نیجر و غرب لیبی و تونس و در حاشیه دریای مدیترانه در شمال . پایتخت الجزایر ، شهر الجزیره ( Algiers ) با حدود 1 میلیون و 800 هزار نفر می باشد . مساحت الجزایر 2 میلیون و 381 هزار و 740 کیلومتر مربع و جمعیت آن 33 میلیون و 770 هزار نفر است . از مهمترین شهرهای الجزایر می توان به وهران 700 هزار نفر ، قسنطینه 465 هزار نفر ، عنابه 350 هزار نفر ، باطنه 245 هزار نفر و سطیف 215 هزار نفر اشاره کرد . الجزایر دارای آب و هوایی مدیترانه ای در شمال و گرم و خشک در مرکز و جنوب است ، 85 % از خاک الجزایر را صحرای بزرگ آفریقا دربرگرفته است . " سیروکو " ( Sirocco ) نام بادی است داغ و همراه با گرد و خاک که به ویژه در تابستان ها در مناطق کویری و خشک الجزایر می وزد . بلندترین نقطه الجزایر ، قله تهات ( Tahat ) نام دارد که به 3003 متر ارتفاع در جنوب الجزایر واقع شده است . کاوش های باستان شناسی از وجود تمدن انسانی در منطقه الجزایر در 500 هزار تا 700 هزار سال پیش خبر می دهند . فینقی ها اولین بار در 2 هزار سال پیش از میلاد در شمال الجزایر و سواحل دریای مدیترانه سکنی گزیدند . پس از آن الجزایر به عنوان مستعمره امپراطوری روم درآمد . پس از جنگ های پونیک در 145 پس از میلاد توسط واندال ها در 440 میلادی فتح شد ، مدتی نیز عرضه تاخت و تاز بین قبایل بربر بود . الجزایر در حدود 650 میلادی توسط اعراب مسلمان تصرف شد ، پس از آن بیشتر مردم و همچنین بربرهای بومی نیز به اسلام گرویدند . الجزایر در سال 1536 تحت کنترل امپراطوری عثمانی درآمد . طی قرون 16 تا 19 و حدود سه قرن آبهای ساحلی الجزایر و دریای مدیترانه به واسطه دزدان دریایی بربر ناامن بود . در سال 1830 الجزایر به اشغال فرانسوی ها درآمد و در سال 1848 به عنوان قسمتی از قلمرو فرانسه شناخته شد . جنبش های استقلال طلبانه الجزایر شورش هایی را بین سالهای 1954 و 1955 موجب شد که رفته رفته به یک جنگ همه جانبه تبدیل گشت . رئیس جمهور فرانسه شارل دو گل ( Charles de Gaulle ) به ناچار مجبور به برگزاری مذاکرات صلح شد ، سرانجام در روز 5 جولای 1962 الجزایر رسماً از فرانسه اعلان استقلال کرد . در اکتبر 1963 احمد بن بلا ( Ahmed Ben Bella ) به عنوان اولین رئیس جمهور الجزایر انتخاب شد ، حکومت او چندان دوامی نداشت ، دولت بلا در 19 ژوئن 1965 توسط سرهنگ هواری بومدین ( Col. Houari Boumedienne ) طی یک کودتا سرنگون شد ، بومدین با تعلیق قانون اساسی خواستار برقراری ثبات اقتصادی در کشور شد . پس از مرگ بومدین در سال 1978 ، سرهنگ شادلی بن جدید ( Chadli Bendjedid ) جایگزی او شد . در سال 1980 بربرها پس از آن سر به شورش گذاشتند که زبان عربی تنها زبان رسمی کشور نام گرفت . طی دهه 80 و پس از سقوط شدید بهای نفت ، الجزایر گرفتار یک رکود اقتصادی بی سابقه شد .

اولین انتخابات پارلمانی :

جبهه رستگاری بنیادگرایی اسلامی ( Front Islamique du Salut ) یا " FIS " با کسب اکثریت قاطع آرا پیروز اولین انتخابات پارلمانی الجزایر در دسامبر 1991 شد . ارتش به منظور خنثی کردن نتایج انتخابات ، انتخابات عمومی را لغو نمود ، همین واقعه الجزایر را به یک جنگ خونین داخلی کشاند . در ژانویه 1992 بیش از 100 هزار نفر توسط تروریست های اسلام گرا کشته شدند ، جنگ داخلی اعلام نشده و وحشیانه در بین سالهای 1997 و 1998 به بیشترین شدت خود رسید ، مسلمانان افراط گرا تمرکز خود را بر روی اهدافی مانند مقامات دولتی ، روشنفکران و روزنامه نگاران قرار دادند ، سپس با رها کردن این اهداف ، روستاییان بی دفاع را را مورد حمله قرار دادند . پس از این وقایع ناتوانی دولت در کنترل اوضاع و مقابله با تروریست ها به اثبات رسید . در همین بحبوحه در 28 آوریل 1999 ، عبدالعزیز بوتفیقه ( Abdelaziz Boutefika ) به عنوان رئیس جمهور الجزایر انتخاب شد . روی کار آمدن بوتفیقه به هیچ وجه نوید صلح و بهبود اقتصادی را برای این کشور جنگ زده نمی داد و الجزایر همچنان در تحت حکومت یک دیکتاتوری نظامی باقی ماند . در سال 2001 خشونت ها مجدداً بالا گرفت .

تلاش برای اصلاحات :

در انتخابات 8 آوریل 2004 الجزایر ، بوتفیقه بار دیگر به کسب 85 % آراء در انتخابات پیروز شد ، رقبای او در انتخابات علی بن فلیس و عبدالله جاب الله هرکدام 6 % و 5 % آراء را کسب نمودند . بدین ترتیب بوتفیقه بک دوره چهار ساله دیگر نیز رئیس جمهور الجزایر باقی ماند . دوره دوم ریاست جمهوری بوتفیقه که با شعار آشتی ملی همراه بود به نظر می رسید اندکی اقتصاد بحران زده الجزایر را سامان داده ، اما الجزایر همچنان با رشد افسار گسیخته بیکاری مواجه بود . در اکتبر 2005 یک رفراندوم بحث انگیز به ضمانت بوتفیقه رئیس جمهور ، به نام فرمان صلح و آشتی ملی برگزار شد که به موجب آن تمام عوامل جنگ های خونین داخلی الجزایر مورد عفو قرار گرفتند .

تلاش های آشتی جویانه با حملات تروریستی تازه خنثی شد :

در آوریل 2007 حدود 35 نفر بر اثر حمله انتحاری به یک ساختمان دولتی در الجزیره و یک ایستگاه پلیس در حومه پایتخت کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند ، سازمان تروریستی القاعده شاخه مغرب این گروه مسئولیت انفجار را برعهده گرفت . ماه دسامبر 2007 نیز شاهد دو انفجار مرگبار در الجزایر بود ، طی دو حمله انتحاری در نزدیکی دفتر سازمان ملل و یک ساختمان دولتی دیگر در الجزیره دست کم 60 تن کشته شدند ، این دو انفجار به فاصله چند دقیقه از یکدیگر صورت گرفتند . این انفجار بدترین و مرگبارترین حمله طی ده سال گذشته بود . در 23 ژوئن 2008 بوتفیقه ، نخست وزیر عبدالعزیز بالخادم ( Abdelaziz Belkhadem ) را از کار برکنار و احمد اویحیی ( Ahmed Ouyahia ) را برای دومین بار به سمت نخست وزیری الجزایر منصوب کرد . انفجار دیگری در آگوست 2008 در الجزایر به وقوع پیوست ، جایی که یک بمبگذار انتحاری ، اتوموبیل پر از مواد منفجره خود را به یک آکادمی پلیس در منطقه ایسرس در شمال الجزیره کوبید ، در این حمله انتحاری بیش از 43 نفر کشته شدند . روز بعد نیز دو اتومبیل بمبگذاری شده در دو منطقه پایتخت به طور همزمان ، یکی در کنار یک فرماندهی نظامی و دیگری حوالی یک هتل منفجر گردید و شماری کشته برجای نهاد . هیچ گروهی مسئولیت این رشته حملات را بر عهده نگرفت ولی مقامات الجزایری اعلام کردند سازمان تروریستی القاعده در مغرب اسلامی در این حملات دست داشته است .

 

 

 

* آیا می دانستید الجزایر پس از سودان دومین کشور آفریقایی از لحاظ وسعت است ؟

 

کشور الجزایر مشتمل بر ۴۸ استان می باشد : 

 

1 - ادرار ( Adrar )

2 - عین دفلا ( Ain Defla )

3 - عین تموشنت ( Ain Temouchent )

4 - الجزیره ( Alger )

5 - عنابه ( Annaba )

6 - بطنه ( Batna )

7 - بشار ( Bechar )

8 - بیجایا ( Bejaia )

9 - بسکره ( Biskra )

10 - بلیده ( Blida )

11 - برج بو عرریج ( Bordj Bou Arreridj )

12 - بعیره ( Bouira )

13 - بومردس ( Boumerdes )

14 - شلف ( Chlef )

15 - قسنطینه ( Constantine )

16 - جلیفه ( Djelfa )

17 - البیاض ( El Bayadh )

18 - العود ( El Oued )

19 - الطرف ( El Tarf )

20 - قردیه ( Ghardaia )

21 - گوئلما ( Guelma )

22 - ایلیزی ( Illizi )

23 - جیجل ( Jijel )

24 - خنشلا ( Khenchela )

25 - لاغوات ( Laghouat )

26 - مسکره ( Mascara )

27 - مدیه ( Medea )

28 - میله ( Mila )

29 - مستغانم ( Mostaganem )

30 - مسیله ( M'Sila )

31 - نعما ( Naama )

32 - اوران ( Oran )

33 - اورگلا ( Ouargla )

34 - ام البواقی ( Oum el Bouaghi )

35 - رلیزان ( Relizane )

36 - صیدا ( Saida )

37 - سطیف ( Setif )

38 - سیدی بالعباس ( Sidi Bel Abbes )

39 - سکیکده ( Skikda )

40 - سوق اهرس ( Souk Ahras )

41 - تمنغاست ( Tamanghasset )

42 - تبسه ( Tebessa )

43 - تیارت ( Tiaret )

44 - تندوف ( Tindouf )

45 - تپزه ( Tipaza )

46 - تسمسیلت ( Tissemsilt )

47 - تیزی اوزو ( Tizi Ouzou )

48 - تلمسن ( Tlemcen )

 

نوع مطلب : جهانشناسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 13 مرداد 1390 :: نویسنده : مهدی رایگانی
نظرات ()

HDTV به معنی تلویزیون با کیفیت بالا می باشد ( High Definition Television) . اگر در آمریکا ، استرالیا یا ژاپن زندگی میکنید ممکن است قبلآ تماشای آنرا تجربه کرده باشید.
سه مورد تفاوت اساسی بین HDTV و آنچه بنام تلویزیون استاندارد مشهور است (یعنی NTSC , PAL , SECAM) وجود دارد. این سه مورد عبارتند از : افزایش رزولوشن تصویر، استفاده از نسبت تصویر عریض 16:9 به عنوان استاندارد و توانایی پشتیبانی از صدای چند کاناله مانند دالبی دیجیتال.
مهمترین ویژگی HDTV و موردی که این نام از آن گرفته شده، رزولوشن بالای آن میباشد. سیستمهای پخش قدیمی NTSC دارای 525 خط افقی تصویر میباشند. در سیستم PAL تصاویر با کیفیت اندکی بهتر و با 625 خط افقی پخش میگردد. اما تمام این خطوط برای نمایش تصویر بکار نمیروند. خطوطی که اطلاعات تصویری را نمایش میدهند خطوط فعال نام دارند و تعدادشان 486 برای سیستم NTSC و 576 برای PAL میباشد. بعلاوه ، در سیستمهای PAL و NTSC از پویش شانه ای (interlaced) استفاده میشود یعنی هر قاب به دو بخش تقسیم شده و یک بخش شامل خطوط فرد ، و بخش دیگر شامل خطوط زوج میباشد. هر بخش بصورت یک در میان نمایش داده میشود و مغز ما با ترکیب آنها تصویر کامل هر قاب را میسازد. پویش شانه ای کیفیت تصویر را پایین می آورد.
در عکس زیر تفاوت HD , شبکه معمولی به وضوح مشخص است.

سیستم پخش HDTV دارای دو فرمت میباشد: 720p و 1080i. این اعداد تعداد خطوط رزولوشن عمودی را نشان میدهند و حروف نیز نشاندهنده نوع پویش تصویر هستند:
- پویش متوالی (p = progressive)
- پویش شانه ای یا یک در میان (i = interlaced)
پویش متوالی یعنی اینکه قاب در یک مرحله به تمامی نمایش داده میشود (بجای اینکه به دو بخش تقسیم گردد). کیفیت هر دوی این سیستمها بسیار بهتر از PAL و NTSC میباشد.
تصویر صفحه عریضی که در تلویزیون 4:3 پخش شود و نوارهای سیاه رنگی بالا و پایین آنرا پر کنند.
pan & scan = نمایش بخشی از تصویر عریض 16:9 روی تلویزیون 4:3 ).
صدای چند کاناله دالبی دیجیتال نیز میتواند بعنوان بخشی از سیگنال HDTV ارسال گردد و استفاده از آن دیگر محدود به DVD ها نخواهد بود .
برای دریافت برنامه های HDTV به یک تلویزیون با تیونر HDTV مانند تلویزیونهای براویا سونی یا یک گیرنده HDTV که بتواند کانالهای HDTV ارسال زمینی یا کابلی مثل Voom HDTV یا ماهواره ای مثل Dish Network HDTV را دریافت کند نیاز دارید. در ضمن شما می توانید با استفاده از کارت های DVB نیز این شبکه ها را دریافت نمایید. همچنین باید در منطقه ای زندگی کنید که کانالهای HDTV توسط کابل یا ماهواره را بتوانید دریافت کنید.
در حال حاضر HDTV بطور گسترده در ژاپن وجود دارد و در ایالات متحده نیز در حال متداول شدن است. بیشتر شبکه های بزرگ برنامه های پرطرفدار خود را بصورت HDTV هم پخش میکنند.
در استرالیا نیز پیشرفت HDTV در ابتدا کند بود اما از سال 2003 به بعد سرعت گرفته است.
در تمام اروپا تنها چند شرکت به تکنولوژِی HD دست پیدا کرده اند. این کمپانی ها عبارتند از : EURO 1080 , TPS HD , SKY HD , NATIONAL GEOGRAPHIC HD , Discovery HD , Polsat HD Venice HD , LuXe TV HD , N HD Polska , Cyfra + HD , CANAL DIGITAL HD , HD VISIO ,ARTE HD , RATE 4 ITALIA HD , BBC HD ,SKY DIGITAL ITALIA HD , SAT 1HD ,...
با این وجود مدتی طول میکشد تا HDTV در اروپا به سطح دیگر نقاط جهان برسد. مباحثاتی که بر سر تایید برنامه های دولت انگلستان برای از کار انداختن فرستنده های آنالوگ در سال 2008 بوجود آمد نشان داد که چگونه بسیاری از مردم هنوز آمادگی تغییر سیستم پخش به DVB-T را ندارند. این نشان میدهد که در انگلستان تمایلی برای تغییر عمده در پخش تلویزیونی وجود ندارد، بویژه که بیشتر مردم فکر میکنند هم اکنون تلویزیون دیجیتال را بصورت DVB-T در اختیار دارند.
در سال 1999 اولین ارسال (HDTV (high definition television بعنوان بخشی از معرفی تلویزیون دیجیتال در آمریکا آغاز شد. پیش بینی این گونه پخش برای برنامه های ورزشی و فیلم هایسینمایی است در صورتیکه احتمالا سایر برنامه ها نظیر اخبار بصورت SDTV پخش خواهند شد. HDTV در آمریکا با معرفی برنامه ریزی شده DTV ادغام شده است. صنعت کامپیوتر در آمریکا خواستار یک فرمت تنظیم شونده بر حسب فریم بودند در حالیکه صنعت تلویزیون به دنبال فرمتی بود که interlaced باشد و در آن هر فریم به دو عبور از خطوط فرد و زوج تقسیم شود.حاصل سازش این دو نظریه ترکیب گیج کننده ایی از 18 فرمت مختلف HDTV است که هریک دارای شکل و وضوح و حالت اسکن متفاوتی است.
به طور کلی HDTV به یکی از 6 فرمت DTV که جزییات بیشتری نسبت به 640 در 480 پیکسل در کیفیت خوب تصویر تلویزیون NTSC را فراهم می کند ارجاع داده می شود. دو گروه از این گونه فرمتها وجود دارد 1080 در1920 پیکسل که 60 بار در ثانیه به صورت 2:1 30interlaced فریم کامل در هر ثانیه و یا به صورت progressive در سرعتهای 30یا 24 فریم در هر ثانیه نوسازی می شوند. فرمتهایی از 24 فریم در ثانیه استفاده می کنند تا بازسازی دقیق مضمون تصویر متحرک (مثل مسابقات ورزشی و فیلم های سینمایی) را ممکن کنند که در غیر این صورت با مشکل مهم زمانی به خاطر تبدیل شدن به 30 یا 60 فریم در ثانیه ایجاد می شود.
گیرنده های HDTV باید تمام حالات این گونه پخش را پشتیبانی کنند چون انتخاب نوع ارسال بر عهده پخش کننده است. هم چنین یک فرمت HD جدید بعنوان یک فرمت تولید عمومی در سراسر جهان پیشنهاد شده بود که دارای وضوح 1920در 1080 پیکسل است (فرمت آمریکایی 1080i) اما همانند فیلم با سرعت 24 فریم در ثانیه پخش می شود.مهم ترین مزیت آن هم این است که می توان تمام استانداردهای HDTV-DTV-NTSC-PAL را از یک master دیجیتال واحد به ان تبدیل نمود. بدون آن که انتقال های PLA , NTSC باکاهش کیفیت مواجه شوند.
شبکه های HD کلا با دو فرمت Mpeg2 HD , Mpeg4 HD پخش می شود که در حال حاضر بیشتر کمپانی ها سیستم Mpeg4 HD رو برگزیده اند .
سیستم Mpeg 4 کیفیتی بهتر از Mpeg2 را ارائه می کند اما یک شبکه mpeg2 حجمی بالغ بر 30 مگابایت پهنای باند نیاز دارد. اما mpeg4 حداکثر 10 مگابایت. پس به صرف این است که شبکه های mpeg4 راه اندازی کنند. در هر فرکانس ماهواره نیز 4 شبکه HD mpeg4 قرار می گیرند .

نوع مطلب : فناوری اطلاعات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 13 مرداد 1390 :: نویسنده : مهدی رایگانی
نظرات ()

توجه: قبل از شروع کار بایستی مختصات طول و عرض جغرافیایی(Longitude و
Latitude) شهر خود را تهیه کنید. به عنوان نمونه طول و عرض
جغرافیایی تهران به ترتیب 51.424 و 35.672 و برای اصفهان به ترتیب 51.152 و
32.704 و برای بندرعباس به ترتیب 55.483 و 27.467


مراحل نصب:
1- ابتدا با استفاده از ابزار بنایی نظیر شاقول و تراز پایه دیش (لوله) را بصورت کاملا" عمود بر زمین محکم نمایید و توجه داشته باشید
که قطر لوله (پایه) با بست های موتور متناسب باشد.
2- در این مرحله موتور را با استفاده از بست های موجود روی پایه نصب کنید.( فعلا" جهت ت

نظیمات بعدی نیازی به محکم کردن بست ها نیست،
پیچها را به قدری محکم کنید تا موتور به پایین سر نخورد).
3- اکنون نشانگر موجود بر روی موتور را با حرکت دادن موتور پیرامون محور مربوطه بر روی عدد 0

فیکس نمایید و سپس پیچهای
مربوط به Latitude ( عرض جغرافیایی منطقه) را با استفاده از مختصات منطقه که قبلا" تهیه کرده اید ،تنظیم و
محکم نمایید.4- در این مرحله دیش را بر روی موتور نصب نمایید.(توجه داشته باشید که خط موجود در روی بست دیش و بازوی نگهدارنده دیش در
امتداد هم قرار گیرند).
5- حال در روی موتور، در قسمت Longitude ( طول جغرافیایی) پیچ مربوطه را روی مختصاتی که قبلا" تهیه کرده اید تنظیم و محکم نمایید.6- اکنون بایستی جهت رفرانس نزدیکترین ماهواره به Longitude را رصد نمایید.(توصیه میشود که برای اینکار از ماهواره Express AM 2
واقع در 53درجه شرقی استفاده کنید، بدین صورت که با توجه به Longitude موقعیتهای مختلف و برای سهولت در تنظیمات مربوطه،
با رصد نزدیکترین ماهواره قابل دریافت به مقدار Longitude ومنظور کردن مقدار اختلاف (درجه) نسبت به آن تنظیمات را پی بگیرید).7- اکنون پس از دریافت نزدیکترین ماهواره، پیچهای مانت مربوط به دیش را محکم نمایید.
8- در این مرحله موتور را 2 میلیمتر به سمت چپ (غرب) بچرخانید و پیچهای تنظیم را محکم کنید.
9- حال کار نصب دیش به اتمام رسیده و بایستی ادامه کار را با تنظیم قسمتهای مربوطه در رسیور پی بگیرید.

طول جغرافیایی :

برای تنظیم دیش های گردان باید دیش روی مدار قرار بگیرد .
حالا سوال اینجاست که :
چه جوری باید دیش روی مدار قرار بگیر ؟؟؟؟؟
باید چگونه دیش را تنظیم کنیم که روی مدار قرار بگیرد ؟؟؟؟؟
روی کدام ماهواره تنظیم کنیم ؟؟؟؟؟؟

ج - هر شهری داری طول و عرض جغرافیایی است . ما به طول جغرافیایی هر شهر کار داریم .
انتخاب اولین ماهواره بستگی به طول جغرافیایی دارد .
پس اول طول را پیدا می کنیم .
در مرحله دوم نزدیک ترین ماهواره به طول جغرافیایی را مشخص می کنیم .
به همین سادگی ما مبداء حرکت را پیدا کردیم .


در زیر طول جغرافیایی چندین شهر را با هم برسی می کنیم :

اراک : 49.7 - express am 22
اردبیل : 48.3 - express am 22
ارومیه 45.7 - turksat
اصفهان 51.64 - express am 22
اهواز 48.68 - express am 22
ایلام 46.42 - turksat
بجنورد 57.33 - express am 22
بندر عباس 56.29 - express am 22
بوشهر 50.84 - express am 22
بیرجند 59.21 - intelsat 902
تبریز 46.28 - turksat
تهران 51.41 - express am 22
خرم اباد 48.34 - express am 22
رشت 49.59 - express am 22
زاهدان 60.84 - intelsat 902
زنجان 48.5 - express am 22
ساری 53.06 -express am 22
سمنان 53.39 - express am 22
سنندج 47 - turksat
شهرکرد 50.84 - express am 22
شیراز 52.52 - express am 22
قزوین 50 - express am 22
قم 50.88 - express am 22
کرمان 57.06 - expresss am 22
کرمانشاه 47.09 - turksat
گرگان 54.55 - express am 22
مشهد 59.58 - intelsat 902
همدان 48.52 - express am 22
یاسوج 51.59 - express am 22
یزد 54.35 - express am 22

نوع مطلب : ماهواره، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 13 مرداد 1390 :: نویسنده : مهدی رایگانی
نظرات ()